A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Буський заклад загальної середньої освіти - Гімназія імені Євгена Петрушевича при Львівському національному університеті імені Івана Франка Буської міської ради

День української писемності та мови

Дата: 09.11.2021 12:16
Кількість переглядів: 98

Фото без опису

День української писемності - свято розвитку державної мови, яке відзнається в Україні щороку 9 листопада.

Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови».

Традиційно у цей день стартує Всеукраїнський конкурс знавців української мови ім. П.Яцика, а також вся країна пише радіодиктант національної єдності, написання якого започатковано з 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть узяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з'ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

Цьогоріч гімназійна спільнота долучилася до написання 21-го радіодиктанту національної єдності, учні 1(5)-их класів гостювали в мовознавчому кафе "Лелеченя" ( вчитель Фурко Л.Я), а гімназисти 2(6)-го класу брали участь у мовознавчій грі "Відчуй смак рідного слова!" ( вчитель Ганни Г.М.).

У цей день ми знову і знову закохуємося в нашу красиву, багатогранну, багату українську мову.

            Фото без опису     Фото без опису      Фото без опису

 

           Фото без опису    Фото без опису      Фото без опису

 

        Фото без опису            Фото без опису         Фото без опису

 

       Фото без опису             Фото без опису         Фото без опису 

 

Цікаві факти про українську мову.

Українська мова належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної сім’ї. Число мовців — понад 45 млн, більшість з яких живе в Україні. Українська є другою чи третьою слов’янською мовою за кількістю мовців та входить до третього десятка найпоширеніших мов світу. Українська мова — результат інтеграції трьох діалектів праслов’янської мови — полянського, деревлянського та сіверянського. Для запису нашої мови використовують адаптовану кирилицю, зрідка — латинку в різних варіантах. З погляду лексики найближчою до української є білоруська мова (84 % спільної лексики), потім польська (70 % спільної лексики) і словацька (68 % спільної лексики).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень