Зразкова хореографічна студія "Арніка"

Хореографічний гурток «Арніка», незмінним керівником якої є Діяк Андрій Зіновійович, є найстаршим дитячим колективом Бузеччини.

У 1992 році був створений танцювальний колектив Буського  будинку школяра,  а з 2000 року вже у стінах Буської державної гімназії колектив став носити ім’я – хореографічна студія «Арніка».

Рішенням обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи у 2008 році «Арніці» присвоєно звання «Зразковий».

Місія гуртка – дати учням початкову хореографічну підготовку, виявити нахили дітей і задовольнити потребу в руховій активності; розвинути почуття ритму, хореографічну виразність, координацію рухів тощо. Гурток працює в двох напрямах: «естрадні» та «народні» танці. Репертуар гуртка досить різноманітний і цікавий, він поєднує багато напрямків: бальну, народну, сучасну хореографію.  Учні гімназії з великим бажанням відвідують гурток, тим самим розвивають і примножують свій творчий потенціал, демонструючи свій талант під час виступів.

Жодне міське свято не обходиться без «Арніки». Щорічно колектив бере участь у 20-30  концертах, фестивалях, конкурсах.

Перемоги «Арніки»

• Дипломант регіонального відбіркового туру IV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії ім.П.Вірського (2014р.)
  • Лауреат щорічного  обласного огляду-конкурсу хореографічних колективів «Свитязівські притупи» (2019р.)
  • Лауреат (3-місце) у II Регіональному фестивалі-конкурсі народної хореографії «Весняний первоцвіт-2016»
  • Призер міжнародного фестивалю-конкурсу народного традиційного мистецтва «Білий нарцис-2016» м.Хуст (ІІ місце)
  • Призер обласного дистанційного конкурсу хореографічних колективів «Весняний розмай 2021» (ІІ місце)

За час свого існування «Арніка» 9 разів звітувала перед мешканцями міста Буська з творчою програмою «У вирі танцю».

Колектив ставав лауреатом міжнародних фестивалів-конкурсів і за межами України, а саме: «Балатон-Мистецтво-Молодість-2004» II-місце (Угорщина), «Сонячна Болгарія-2012» II-місце.

«Арніка» була запрошена на святкування Дня Незалежності Республіки Польща  у місто Жешів (2010р.), та вдруге виступала у Республіці Польща із творчими концертами  у 2013р., а також брала участь у «Koncert Wielkiej Orkiestry Swiatecznej Pomocy 2020»  м.Ланцут Польща.

Неодноразово Зразкова хореографічна студія «Арніка» приймала участь у заходах,  які проводила Обласна Державна Адміністрація та Департамент культури та туризму ОДА:

Урочисте відкриття чемпіонату світу з ракетомодельного спорту.   23.08.2016р.

Обласний захід до Дня Конституції України - виконання танцю Гопак десятьма найкращими колективами області  (200 учасників)  28.06.2017р.

Флешмоб найкращих танцювальних колективів Львівської області за підсумками 2017р. у рамках «Фестивалю гостинності»  22.04.2018р.

У 2020 році рішенням атестаційної комісії Зразковій хореографічній студії «Арніка» присвоєно звання «Народна».

«Арніка» неодноразово виступала перед воїнами – захисниками Вітчизни у Золочівському та Яворівському навчальних центрах.

У 2013 році, керівник студії, Діяк Андрій Зіновійович був нагороджений Почесною грамотою ОДА за високу професійну майстерність та вагомий внесок у розвиток культури.  Неодноразово нагороджувався почесними грамотами Департаменту культури та туризму, Буської РДА,  районної та міської рад.